Diagnostyka USG

Badanie USG wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które pozwalają zobrazować kształt, wielkość i funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Badanie ultrasonograficzne jest bezbolesne i w pełni bezpieczne – w razie potrzeby może być wielokrotnie powtarzane. Obraz na ekranie ultrasonografu powstaje dzięki temu, że każdy z narządów wewnętrznych inaczej odbija fale ultradźwiękowe (aparat przekształca impuls akustyczny na elektryczny i tak powstaje obraz badanego obszaru). Diagnostyka USG nie wymaga podawania kontrastu.

Zapraszamy do ArtesMed Katowice na diagnostykę USG.

Zadbaj o swoje zdrowie

USG piersi

Choroby piersi to jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych u kobiet. Szacuje się, że najczęstszą przyczyną zgonów kobiet pomiędzy 40 a 60 rokiem życia jest rak piersi. Spowodowane jest to przede wszystkim uwarunkowaniami genetycznymi oraz zaniedbaniem profilaktycznych badań takich jak samokontrola piersi, sonomammografia (USG piersi) lub mammografia.

Najczęściej wykrywanymi zmianami w gruczołach piersiowych są zmiany łagodne, jednak mogą one ulec zezłośliwieniu, dlatego regularna samokontrola oraz badania okresowe pozwalają wykryć guzki już we wczesnym ich stadium.

W naszym centrum uzupełnieniem dla samokontroli piersi oraz mammografii jest badanie ultrasonograficzne, które powinno się powtarzać co 6 miesięcy. Sonomammografia to nieinwazyjna metoda obrazowania gruczołów piersiowych u kobiet, pozwalająca w szybki i bezbolesny sposób wykonać podstawową diagnostykę.

Zdjęcia ArtesMed USG piersi

Nasze badania USG

Badania ultrasonograficzne jakie mamy w swojej ofercie to m.in.:

  • USG piersi
  • USG jamy brzusznej
  • USG tarczycy
  • USG miednicy mniejszej i układu moczowego

Diagnostykę ultrasonograficzną gruczołów piersiowych uzupełniamy w razie potrzeby biopsją cienkoigłową aspiracyjną lub biopsją gruboigłową wraz z badaniem histopatologicznym wycinków.

KLINIKA

Zapraszamy do ArtesMed!

ArtesMed to wyjątkowe miejsce na mapie Śląska. Starannie dobrany zespół specjalistów w połączeniu z innowacyjnym sprzętem to kompleksowa opieka oraz najnowsze metody leczenia. Zaufaj najlepszym i ciesz się pełnią zdrowia i urody!

Zdjęcie kontaktowe naszych lekarzy
Zadzwoń do nas