Plastyka napletka łechtaczki

Przerośnięty napletek łechtaczki może powodować problemy w życiu codziennym – brak satysfakcji seksualnej, dyskomfort lub niezadowolenie z estetyki miejsc intymnych. Zabieg hoodoplastyki polega na wymodelowaniu kształtu napletka poprzez chirurgiczne lub laserowe usunięcie nadmiaru tkanki. Problem ten zazwyczaj jest spowodowany genetycznymi predyspozycjami pacjentki. Zabieg zazwyczaj przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa 30-60 min.

30-60 min

miejscowe

Bezpieczeństwo

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg plastyki napletka łechtaczki poprzedzony jest konsultacją z lekarzem. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu, badania fizykalnego oraz oceny problemu pacjentka zostaje zakwalifikowana do zabiegu.

Lekarz może zalecić serię badań, które powinny być wykonane przed procedurą. W razie konieczności zostaną dobrane dodatkowe zalecenia indywidualnie do pacjentki. Należy poinformować lekarza o przebytej infekcji, jeżeli taka miała miejsce w okresie 3 miesięcy przed planowanym zabiegiem. Miejsca intymne powinny zostać wydepilowane.

Zdjęcia ArtesMed Jak przygotować się do zabiegu?
Chirurgia jednego dnia

Przebieg zabiegu

Zabieg plastyki łechtaczki rozpoczyna się od znieczulenia pacjentki. Następnie lekarz, za pomocą skalpela lub wiązki laserowej, wycina nadmiar tkanki fałdów okołołechtaczkowych. Prowadzi to do odsłonięcia żołędzia łechtaczki, co umożliwia jego późniejsze stymulowanie podczas stosunku. Przy znieczuleniu miejscowym, pacjentka może wrócić do domu tego samego dnia.

Pierwsza kontrola oraz ściągnięcie szwów następuje po około tygodniu. Do aktywności seksualnej można powrócić po około miesiącu, jeśli proces gojenia przebiega prawidłowo.

Zdjęcia ArtesMed Przebieg zabiegu
Plastyka napletka łechtaczki

Nasi specjaliści

KLINIKA

Zapraszamy do ArtesMed!

ArtesMed to wyjątkowe miejsce na mapie Śląska. Starannie dobrany zespół specjalistów w połączeniu z innowacyjnym sprzętem to kompleksowa opieka oraz najnowsze metody leczenia. Zaufaj najlepszym i ciesz się pełnią zdrowia i urody!

Zdjęcie kontaktowe naszych lekarzy
Zadzwoń do nas