Rewitalizacja pochwy osoczem bogatopłytkowym

Rewitalizacja pochwy osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem mającym na celu regenerację okolic intymnych oraz złagodzenie objawów związanych z nawracającymi infekcjami lub niedoborem hormonów w okresie okołomenopauzalnym w obrębie narządów płciowych.

Osocze bogatopłytkowe jest najbezpieczniejszą terapią w medycynie regeneracyjnej, wykorzystująca Twoje komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu pozyskiwane z krwi dzięki nowatorskiemu procesowi przetwarzania w separatorze komórkowym. Komórki macierzyste i czynniki wzrostu znajdują się w Twojej krwi, a ich zadaniem jest poprawa jakość skóry i błon śluzowych między innymi poprzez aktywację odnowy komórek naskórka i śluzówek, pobudzenie produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego oraz pobudzenie tworzenia nowych naczynek krwionośnych.

Fenomenem komórek macierzystych jest fakt, że mają niebywałą zdolność adaptacji do dowolnych komórek, wśród których się znajdują, a czynniki wzrostu dodatkowo pobudzają procesy odnowy i rewitalizacji.

Jest to sposób całkowicie naturalny i bezpieczny, bez ryzyka wystąpienia alergii czy powikłań.

 

30-40 minut

Miejscowe

2-3

Szybko i skutecznie

Na czym polega zabieg ?

Zabieg polega na pobraniu  krwi Pacjentki, która następnie zostaje umieszczona w specjalnie przeznaczonym separatorze, gdzie dochodzi do przygotowania koncentratu bogatopłytkowego. Gotowy materiał podawany jest za pomocą iniekcji w  ściany pochwy. Dla Twojego komfortu lekarz może użyć maści znieczulającej lub znieczulenia miejscowego.

Osocze bogatopłytkowe wpływa na produkcję nowych włókien kolagenowych oraz poprawę unaczynienia tkanek.

Zabieg trwa około 30 minut. Bezpośrednio po nim Pacjentka może wrócić do codziennych czynności.

Zdjęcia ArtesMed Na czym polega zabieg ?

Wskazania do zabiegu:

  • suchość pochwy
  • ból podczas stosunku
  • często powracające infekcje intymne
  • atrofia warg sromowych
  • wiotkość skóry

Przeciwwskazania:

  • okres ciąży i karmienia piersią
  • choroby krwi
  • choroba nowotworowa
  • aktywna infekcja miejsc intymnych

 

Rewitalizacja pochwy osoczem bogatopłytkowym

Nasi specjaliści

KLINIKA

Zapraszamy do ArtesMed!

ArtesMed to wyjątkowe miejsce na mapie Śląska. Starannie dobrany zespół specjalistów w połączeniu z innowacyjnym sprzętem to kompleksowa opieka oraz najnowsze metody leczenia. Zaufaj najlepszym i ciesz się pełnią zdrowia i urody!

Zdjęcie kontaktowe naszych lekarzy
Zadzwoń do nas