Labioplastyka

Nieprawidłowa budowa warg sromowych może powodować dyskomfort, fizyczny oraz psychiczny, podczas codziennych aktywności, np. uprawiania sportu (bieganie, jazda na rowerze) czy seksu. Zabieg korekty warg sromowych, znany jako labioplastyka, obejmuje plastykę warg sromowych, mniejszych lub większych, z modyfikacją kształtu i wielkości, co przywraca komfort życia codziennego. W naszej Klinice w Katowicach oferujemy zabieg techniką chirurgiczną lub laserową, a odpowiednią metodę dobiera lekarz podczas konsultacji przed zabiegiem.

Leczenie pod okiem naszych specjalistów to pełne bezpieczeństwo, co potwierdza kilkadziesiąt wykonanych zabiegów w naszej Klinice w Katowicach.

60-120 min

miejscowe

1

Przywróć komfort i pewność siebie

Zmniejszenie warg sromowych mniejszych

Zabieg ten jest wskazany u Kobiet, które posiadają zdeformowane, zbyt duże, lub asymetryczne wargi sromowe. Poza dyskomfortem psychicznym, przerost lub asymetria warg sromowych mniejszych często prowadzi do bolesnych podrażnień oraz negatywnych odrzuć seksualnych.

Zmniejszenie warg sromowych jest zabiegiem chirurgicznym, który likwiduje ich przerost i asymetrię. Jest on najczęściej wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a czas trwania to 60-90 minut. Szwy stosowane po zabiegu są samowchłanialne.

Istnieje wiele technik, którymi można wykonać plastykę warg sromowych mniejszych. Decyzja o wyborze jest podejmowana przez lekarza, bazując na rodzaju przerostu, wieku oraz oczekiwaniach pacjentki. Podczas jednego zabiegu można wykonać labioplastykę łączoną z plastyką napletka łechtaczki (hoodoplastyką).

Zdjęcia ArtesMed Zmniejszenie warg sromowych mniejszych
Satysfakcja

Zmniejszenie warg sromowych większych

Labiomajoroplastyka to zmiana kształtu i redukcja (skrócenie) przerośniętych warg sromowych większych. Zabieg ten jest dedykowany dla Kobiet, które chcą poprawić wygląd swoich warg sromowych ze względu na ich asymetrię lub deformację (spowodowaną procesem starzenia, zwiotczeniem lub zmianami hormonalnymi). Przyczyną mogą być także negatywne doznania seksualne.

Zdjęcia ArtesMed Zmniejszenie warg sromowych większych
Nowoczesność

Labioplastyka laserowa

W naszej Klinice w Katowicach przeprowadzamy zabieg labioplastyki także metodą laserową. Laser frakcyjny jest uważany za metodę bardziej nowoczesną, co jednak nie oznacza osiągnięcia lepszego efektu końcowego. Co ważne, wybór konkretnej metody nie wpływa na finalny efekt estetyczny. Z tego względu, technikę zabiegu należy ustalić z lekarzem podczas konsultacji przed zabiegiem.

Zdjęcia ArtesMed Labioplastyka laserowa

Wskazania do zabiegu

  • Przerost lub asymetria warg sromowych większych lub mniejszych
  • Częste stany zapalne i/lub podrażnienia
  • Zanik lub wiotkość warg sromowych większych
  • Defekty poporodowe
  • Hiperpigmentacja
  • Brak satysfakcji pacjentki z wyglądu warg sromowych

Przeciwwskazania

  • Aktywna infekcja okolic intymnych
  • Okres ciąży i karmienia
  • Obecność zmian onkologicznych
Labioplastyka

Nasi specjaliści

KLINIKA

Zapraszamy do ArtesMed!

ArtesMed to wyjątkowe miejsce na mapie Śląska. Starannie dobrany zespół specjalistów w połączeniu z innowacyjnym sprzętem to kompleksowa opieka oraz najnowsze metody leczenia. Zaufaj najlepszym i ciesz się pełnią zdrowia i urody!

Zdjęcie kontaktowe naszych lekarzy
Zadzwoń do nas