Dr

Maria Suchanek

Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Specjalizuje się w diagnostyce chorób piersi.

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W czasie swojej pracy zawodowej wykonała ponad 70 tysięcy badań USG piersi. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. I stopień specjalizacji uzyskała pracując w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Centrum Onkologii- Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach. Specjalizację II stopnia uzyskała odbywając szkolenia m.in. w Katedrze i Zakładzie Radiologii Lekarskiej i Radiodiagnostyki Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 SUM w Zabrzu.

Specjalizuje się w diagnostyce chorób piersi. Od 2006 roku zajmuje się badaniami w ramach programu profilaktycznego raka piersi. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnostyce ultrasonograficznej u osób dorosłych oraz w badaniach ultrasonograficznych sutka u dzieci.

Posiada certyfikaty m.in.:

IBUS (International Breast Ultrasound School)

Zakres badań

  • diagnostyka chorób piersi
  • badania usg profilaktyczne piersi
  • badania usg w przebiegu leczenia/ po leczeniu  raka piersi
  • diagnostyka chorób tarczycy
  • diagnostyka powiększonych węzłów chłonnych
  • bóle brzucha- usg jamy brzusznej
Zdjęcie lekarza Maria Suchanek w ArtesMed
KLINIKA

Zapraszamy do ArtesMed!

ArtesMed to wyjątkowe miejsce na mapie Śląska. Starannie dobrany zespół specjalistów w połączeniu z innowacyjnym sprzętem to kompleksowa opieka oraz najnowsze metody leczenia. Zaufaj najlepszym i ciesz się pełnią zdrowia i urody!

Zdjęcie kontaktowe naszych lekarzy
Zadzwoń do nas