Leczenie nietrzymania moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to kłopotliwy problem, który dotyka około 25% Kobiet. Częstotliwość występowania dolegliwości wzrasta z 10% u kobiet w wieku 20 lat do 35% w wieku powyżej 50.

Problem nietrzymania moczu wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia cewki moczowej, zmieniając kąt nachylenia cewki moczowej. Nietrzymanie moczu może wywoływać też poporodowe osłabienie mięśni dna miednicy. Z początku objawy są niewielkie – krople moczu ronią się przy kichaniu, śmiechu czy kaszlu. Z czasem, każdy wysiłek może prowadzić do nietrzymania moczu.

W naszej Klinice w Katowicach proponujemy trzy nowoczesne i nieinwazyjne metody leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu: ultradźwięki (HIFU Ultra Vera – jedyne na świecie HIFU ginekologiczne z medycznym certyfikatem CE), laser CO2 lub innowacyjne nici ginekologiczne. Różnorodność dostępnych metod pozwala lekarzowi na dobranie odpowiedniej terapii dla każdego pacjenta. Ponad 100 wykonanych zabiegów potwierdza ogromne doświadczenie naszego zespołu. Zaufaj najlepszym i pozbądź się problemu nietrzymania moczu już dziś! Zapraszamy do naszej Kliniki w Katowicach.

20-40 min

brak/ miejscowe

Niekwestionowany lider

HIFU Ultra Vera

To, co wyróżnia HIFU na tle innych zabiegów to jego znacznie wyższa skuteczność. Fale ultradźwiękowe HIFU oddziaływają na głębsze warstwy tkanki pochwy 3-4,5 mm, dochodząc aż do tkanki mięśniowej. Wymuszając jej regenerację stymuluje się odbudowę kolagenu, nie uszkadzając przy tym śluzówki pochwy. Dzięki temu nie występuje krwawienie. Technika HIFU daje z reguły lepsze efekty niż laser CO2, który świetnie sprawdza się w przypadku odtworzenia nawilżenia śluzówki pochwy i obkurczenia płytszych tkanek. Najlepsze efekty daje połączenie obu technik: HIFU oraz zabiegu laserem CO2. Jesteśmy jedną z kilku placówek na Śląsku oferujących leczenie nietrzymania moczu z użyciem tego innowacyjnego urządzenia.

Wysiłkowego nietrzymania moczu można się pozbyć już po jednym zabiegu. Trwa on 30-40 minut i jest całkowicie bezbolesny. Nie wymaga on także przygotowań farmakologicznych. Pierwszy efekt zabiegu pojawia się bezpośrednio po zabiegu, a końcowy po kilku tygodniach.

 

Zdjęcia ArtesMed HIFU Ultra Vera
Uniwersalność i bezpieczeństwo

Laser frakcyjny CO2

Leczenie nietrzymania moczu za pomocą lasera frakcyjnego CO2 jest obecnie najbardziej popularną metodą. Terapia laserowa jest świetnym rozwiązaniem dla osób z przeciwwskazaniami do leczenia chirurgicznego lub stosowania leczenia farmakologicznego.

W trakcie zabiegu wykorzystywana jest wiązka lasera, której wprowadzenie do pochwy powoduje obkurczanie i stymulację włókien kolagenowych. Dzięki temu, ścianka pochwy wzmacnia się i usztywnia, a funkcjonowanie układu moczowego wraca do normalności.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu najczęściej przynosi finalny efekt po wykonaniu 2-3 zabiegów. Każdy zabieg trwa około 20 minut i jest bezbolesny. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

Zdjęcia ArtesMed Laser frakcyjny CO2
Innowacyjna technologia

Fala radiowa - SECTUM

Urządzenie SECTUM wykorzystuje wysokiej częstotliwości falę radiową, która przeznaczona jest do głębokiego ogrzewania tkanek poprzez podniesienie ich temperatury w celu pobudzenia krążenia. W ginekologii estetycznej zbieg wykonywany jest w celu odmłodzenia i rewitalizacji okolice intymnych. Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów. Fale radiowe stosowane są od długiego czasu w fizjoterapii i znane są jako diatermia.

SECTUM dzięki zastosowaniu fal radiowych stymuluje procesy fizjologiczne, polegające na skurczu włókien i stymulacji fibroblastów do tworzenia nowego prawidłowego kolagenu i elastyny. Radiofrekwencja wykorzystuje prąd zmienny, dostarczany przez jedną lub więcej specjalnie zaprojektowanych elektrod. Energia elektryczna zmieniana jest na energię elektromagnetyczną, która wzbudza ruch jonów. Energia RF jest emitowana z jednej elektrody i przemieszcza się po ścieżce najmniejszego oporu lub impedancji w skórze i / lub ciele do drugiej elektrody. Ciągła zmiana biegunowości, ruch jonów i tarcie ich o siebie powoduje wytworzenie endogennego ciepła.
Zabieg nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań. Jest on niemal całkowicie bezbolesny, a w trakcie zabiegu odczuwalne jest przyjemne ciepło.
Innowacja

Nici APTOS

W przypadku, gdy leczenie ultradźwiękami bądź laserem nie przynosi oczekiwanych rezultatów, lub są one krótkotrwałe, z pomocą przychodzą innowacyjne nici APTOS.

W trakcie zabiegu nici APTOS są wprowadzane w okolice cewki moczowej, czyli pod przednią ścianę pochwy. W efekcie zabiegu obszar ten jest wzmacniany, skutecznie podtrzymując cewkę moczową. Wraz z upływem czasu skuteczność zabiegu wzrasta. Nici rozpuszczają się, co prowadzi do uwalniania substancji stymulujących wytwarzanie włókien kolagenowych przez komórki. Proces ten poprawia i utrwala efekt leczniczy w wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Efektem końcowym jest zrewitalizowana, odmłodzona i wytrzymała tkanka.

Zabieg jest zupełnie bezbolesny dla pacjentki i trwa około 20-30 minut. Okres gojenia po zabiegu trwa około dwóch tygodni, ale już po kilku dniach można powrócić do normalnego trybu życia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Efekt utrzymuje się nawet do 3 lat.

Zdjęcia ArtesMed Nici APTOS

Wskazania do zabiegu

 • wysiłkowe nietrzymanie moczu
 • zespół rozluźnionej pochwy
 • brak satysfakcji z życia seksualnego
 • poprawa elastyczności tkanki
 • przebudowa kolagenu tkanki pochwy

Możliwe powikłania

Działania niepożądane zgłaszane klinicznie lub czasowo i bardzo ograniczone w następujący sposób:

 • obrzęk po zabiegu – leczony obszar może chwilowo pęcznieć
 • chwilowy dyskomfort podczas zabiegu

Przeciwwskazania

 • zaawansowana ciąża
 • czas od porodu krótszy niż 6 miesięcy
 • stany zapalne, infekcje, erozja szyjki macicy
 • inne poważne stany chorobowe
 • czas od menstruacji krótszy niż 7 dni
Leczenie nietrzymania moczu

Nasi specjaliści

KLINIKA

Zapraszamy do ArtesMed!

ArtesMed to wyjątkowe miejsce na mapie Śląska. Starannie dobrany zespół specjalistów w połączeniu z innowacyjnym sprzętem to kompleksowa opieka oraz najnowsze metody leczenia. Zaufaj najlepszym i ciesz się pełnią zdrowia i urody!

Zdjęcie kontaktowe naszych lekarzy
Zadzwoń do nas