Leczenie niepłodności

Niepłodność oznacza niemożność zajścia w ciążę, pomimo trwającego rok, regularnego współżycia między partnerami, bez stosowania środków antykoncepcyjnych. Obecnie szacuje się, że co szósta para ma problemy z poczęciem dziecka. Nie oznacza to jednak braku szans na posiadanie biologicznego potomstwa.

Przyczyny niepłodności są bardzo różnorodne i zależą od wielu czynników, dlatego niezbędna jest kompleksowa diagnostyka oraz indywidualne podejście do pacjentów, aby jak najlepiej dobrać rodzaj leczenia bez konieczności przeprowadzania szeregu niepotrzebnych badań.

Na podstawie wywiadu pacjenta można dobrać skuteczną terapię, a także indywidualny plan leczenia niepłodności. Wiele spośród powszechnych przyczyn problemów z zajściem w ciążę jest możliwych do rozwiązania przy udziale zmiany stylu życia, farmakoterapii bądź zabiegów medycznych.

Zdjęcia ArtesMed null

Najczęstsze przyczyny niepłodności to :

– czynnik jajnikowy – zaburzenia owulacji, nieprawidłowa budowa jajnika
– czynnik jajowodowy – choroby powodujące niedrożność jajowodów np. zrosty otrzewnowe,
– endometrioza
– czynnik szyjkowy – nieprawidłowy transport nasienia do światła macicy
– czynnik maciczny – zaburzenia rozwojowe macicy
– nieprawidłowa jakość nasienia, choroby jąder

Zdjęcia ArtesMed null
Leczenie niepłodności

Nasi specjaliści

KLINIKA

Zapraszamy do ArtesMed!

ArtesMed to wyjątkowe miejsce na mapie Śląska. Starannie dobrany zespół specjalistów w połączeniu z innowacyjnym sprzętem to kompleksowa opieka oraz najnowsze metody leczenia. Zaufaj najlepszym i ciesz się pełnią zdrowia i urody!

Zdjęcie kontaktowe naszych lekarzy
Zadzwoń do nas