Wypełnienie warg sromowych

Modelowanie warg sromowych to zabieg służący nie tylko poprawie estetyki okolic intymnych, ale również działający ochronnie na narządy położone głębiej, co ogranicza zakażenia, podrażnienia oraz otarcia okolic intymnych. Zbyt małe wargi sromowe mogą też prowadzić do infekcji, urazów, bólu lub świądu w okolicy sromu lub okolic intymnych.

Anatomia warg sromowych jest nieco odmienna u każdej kobiety. Mimo, że nie ma wzorca jak powinny one wyglądać, to zdarzają się spore asymetrie oraz odchylenia mogące wywoływać dyskomfort. Dodatkowo, wraz z wiekiem zanika podskórna tkanka tłuszczowa, co powodu utratę jędrności. W efekcie pogarsza się ich wygląd oraz funkcja ochronna.

Problem zbyt małych warg sromowych pojawia się nie tylko u starszych pacjentek, ale też tych, które mają zanikowe lub nie w pełni rozwinięte wargi sromowe.

Jednym z rozwiązań jest augmentacja polegająca na wypełnieniu warg sromowych – tak, aby ujędrnić je i domknąć wejście do pochwy.

20-30 minut

Miejscowe

1

Szybko i skutecznie

Na czym polega zabieg?

Modelowanie (wypełnianie) warg sromowych polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego, powodującego ich powiększenie. Kwas hialuronowy dodatkowo nawadnia skórę i śluzówki oraz stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, przyczyniając się do „odmłodzenia” obszarów poddanych terapii.

Działa zarówno w przypadku zmian anatomicznych, jak i problemów związanych z utratą wagi, zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych w okolicach intymnych oraz zmian zachodzących z wiekiem czy w wyniku przebytych chorób.

Zdjęcia ArtesMed Na czym polega zabieg?

Wskazania do zabiegu

Zabieg augmentacji polecamy pacjentkom, które:

 • odczuwają dyskomfort spowodowany asymetrią lub zwiotczeniem warg sromowych większych
 • nie są zadowolone z wyglądu ich warg sromowych
 • cierpią z powodu odczuwania świądu w okolicy przedsionka pochwy i przesuszenia śluzówki

Przeciwskazania

 • miesiączka
 • ciąża
 • choroba nowotworowa
 • przewlekłe choroby wątroby
 • zaburzenia krzepliwości krwi

Zalecenia po zabiegu

 • pacjentka po wykonanym zabiegu może prowadzić normalny tryb życia
 • przez kilka pierwszych dni miejsca poddane działaniu środka mogą być delikatnie obolałe i napuchnięte. Objawy te znikają po 2-3 dniach
 • wstrzemięźliwość seksualna zalecana jest przez 5 dni
 • przez 1-2 tygodni pacjentka powinna unikać zbytniego nacisku na obszar poddany zabiegowi. W tym okresie zalecana jest rezygnacja z takich sportów jak jazda konna czy jazda na rowerze

Efekty

Zwiększenie objętości warg sromowych większych, zmiana ich kształtu oraz napięcia skóry leczonej okolicy. Efekty są widoczne są już po pierwszym tygodniu od wstrzyknięcia preparatu! Utrzymują się one około 12 miesięcy

Wypełnienie warg sromowych

Nasi specjaliści

KLINIKA

Zapraszamy do ArtesMed!

ArtesMed to wyjątkowe miejsce na mapie Śląska. Starannie dobrany zespół specjalistów w połączeniu z innowacyjnym sprzętem to kompleksowa opieka oraz najnowsze metody leczenia. Zaufaj najlepszym i ciesz się pełnią zdrowia i urody!

Zdjęcie kontaktowe naszych lekarzy
Zadzwoń do nas