Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa uznawana jest za jeden z najlepiej przebadanych i najbezpieczniejszych preparatów używanych w medycynie estetycznej. Dzięki swojemu działaniu toksyna blokuje połączenia między zakończeniami nerwów a unerwianymi przez nie mięśniami, innymi słowy blokuje tzw. synapsy nerwowo-mięśniowe.  Na skutek czego dochodzi do rozluźnienia mięśnia w miejscu podania preparatu.

W medycynie estetycznej znajduje ona wiele zastosowań. Może być stosowana w celu  redukcji zmarszczek, leczenia nadpotliwości lub bruksizmu. Zabieg może zostać wykonany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn.

30-40 zminut

miejscowe

1

Szybkie i spektakularne efekty

Redukcja zmarszczek

Pierwsze zmarszczki mogą pojawić się na naszych twarzach już po 25 roku życia i jest to proces całkowicie naturalny. To właśnie wtedy spada w organizmie proces produkcji kolagenu. W walce ze zmarszczkami możemy działać w sposób profilaktyczny, blokując pracę mięśni przy użyciu toksyny botulinowej. W trakcie działania preparatu zmarszczki pozostają w spoczynku, co powstrzymuje proces ich pogłębiania.

Zdjęcia ArtesMed Redukcja zmarszczek
Koniec z nieprzyjemnym problemem

Leczenie nadpotliwości

Poza redukcją zmarszczek mimicznych toksyna botulinowa znajduje również swoje zastosowanie w walce z nadpotliwością, która jest dla większości Pacjentów tematem bardzo krępującym.

Dzięki podaniu preparatu w miejscu występowania gruczołów potowych dochodzi do zahamowania ich pracy. W ten sposób wydzielanie potu zostaje wstrzymane na okres około 6-12 miesięcy. Obszary, które mogą zostać poddane zabiegowi to np. pachy, dłonie lub stopy. Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod walki z nadpotliwością.

Zabieg może zostać wykonany na obszarze:

  • pach
  • dłoni
  • stóp
Zdjęcia ArtesMed Leczenie nadpotliwości

Wskazania

  • Zmarszczki mimiczne
  • Bruksizm
  • Nadpotliwość

Przebieg zabiegu

PRZED ZABIEGIEM:

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Zaleca się, aby być w ogólnie dobrym stanie zdrowia.

PODCZAS ZABIEGU:

Lekarz wykonuje zabieg za pomocą bardziej cienkiej igły, którą dokonuje precyzyjnych wkłuć w wybranych partiach. Dla Twojego komfortu lekarz może użyć maści znieczulającej.

PO ZABIEGU:

Jak w przypadku większości zabiegów iniekcyjnych, możesz wrócić do codziennych aktywności. Mogą pojawić się niewielkie siniaki,  które jednak w ciągu kilku dni samoistnie ustąpią.

Toksyna botulinowa

Nasi specjaliści

KLINIKA

Zapraszamy do ArtesMed!

ArtesMed to wyjątkowe miejsce na mapie Śląska. Starannie dobrany zespół specjalistów w połączeniu z innowacyjnym sprzętem to kompleksowa opieka oraz najnowsze metody leczenia. Zaufaj najlepszym i ciesz się pełnią zdrowia i urody!

Zdjęcie kontaktowe naszych lekarzy
Zadzwoń do nas