Ginekologia Estetyczna

Jeszcze do niedawna sprawy dotyczące kobiecych stref intymnych uchodziły niemal za temat tabu. Kobiety, które miały problemy z narządami płciowymi często wstydziły się nawet rozmawiać o tym z lekarzem, a jedyne zabiegi jakie wykonywano uwarunkowane były kwestiami medycznymi. Na szczęście wiele się zmieniło. Nie tylko medycyna poszła do przodu, ale wzrosła również świadomość wśród samych Pacjentek, które nie rezygnują już z walki o swój dobrostan, atrakcyjny wygląd oraz udane życie seksualne. Zabiegi Ginekologii Estetycznej pomagają Kobietom odzyskać pewność siebie, uwolnić się od wstydliwych problemów i zwiększyć satysfakcję w kontaktach intymnych.

Zadaniem Ginekologii Estetycznej jest poprawa wyglądu oraz funkcji kobiecych narządów rodnych.
Ginekologia estetyczna koryguje wrodzone lub nabyte wady anatomiczne w obszarze stref intymnych oraz eliminuje lub ogranicza problem wysiłkowego nietrzymania moczu.

Wskazania do zabiegów mogą mieć podłoże medyczne (np. hymenotomia – usuwanie błony dziewiczej), estetyczne (np. korekcja defektów poporodowych, odmładzanie okolic intymnych) lub też związane z jakością życia seksualnego (np. uwypuklenie punktu G).

Przeciwwskazaniami mogą być zarówno ciąża, okres karmienia jak i dalsze plany prokreacyjne oraz aktywna menstruacja, choroby nowotworowe i infekcje intymne, a także złe wyniki cytologiczne.

Zabiegi Ginekologii Estetycznej są nieinwazyjne, większość z nich przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu. Coraz częściej zamiast skalpela do ich przeprowadzania stosuje się lasery, lub też wykorzystuje się wypełniacze z kwasem hialuronowym, a także nici liftingujące. Przeważnie zabiegi nie wymagają hospitalizacji – po kilku godzinach Pacjentka może wrócić do domu. Dobrze jest jednak w ciągu paru dni umówić się na wizytę kontrolną. Ważne jest też, aby odpowiednio zadbać o higienę poddanych zabiegowi miejsc. Rezygnacja ze zbyt gorącej kąpieli i osuszanie za pomocą delikatnego przykładania ręcznika pozwolą ograniczyć uczucie dyskomfortu i przyspieszyć gojenie. Jeśli uczucie podrażnienia utrzymuje się przez dłuższy czas, nie należy go lekceważyć i jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Celem wszystkich zabiegów jest poprawa komfortu życia codziennego i zdrowia kobiety. Deformacje lub przerost warg sromowych mogą prowadzić do poczucia nieatrakcyjności i obniżać samoocenę oraz powodować niechęć do zbliżeń. Pamiętajmy jednak, że defekty w obszarze stref intymnych to nie tylko brak zadowolenia z życia seksualnego, lecz także ból, podrażnienia, nawracające infekcje, a często również szereg ograniczeń w życiu codziennym (np. rezygnacja z aktywności fizycznej, konieczność używania specjalnych środków higienicznych itp.). Zabiegi Ginekologii Estetycznej nie tylko pomagają Pacjentkom uwolnić się od kompleksów i przykrych dolegliwości, ale także umożliwiają normalne funkcjonowanie oraz prowadzenie zdrowego trybu życia.

Ginekologia Estetyczna to odpowiedź na potrzeby bardzo dużej grupy pań w każdym wieku. Jeszcze do niedawna kobiety wstydziły się poruszać tematy związane ze swoimi strefami intymnymi – nawet w rozmowach z lekarzem. Wszelkie problemy z narządami płciowymi były bagatelizowane lub uznawane za coś normalnego, w efekcie czego zabiegi przeprowadzano niemal wyłącznie z przyczyn medycznych. To się na szczęście bardzo szybko zmienia.

Współczesne kobiety, zwłaszcza te z młodszego pokolenia, nie krępują się już rozmawiać o swoich potrzebach i problemach w obrębie stref intymnych. To przestał być temat tabu. Kobiety są coraz bardziej świadome dostępności nieinwazyjnych metod, dzięki którym poprawi się ich codzienny komfort oraz jakość współżycia.

Stąd rosnące zainteresowanie ginekologią plastyczną, która bardzo często jest najlepszym sposobem na odzyskanie radości życia, pewności siebie, pozbycie się kompleksów i czerpanie maksymalnej satysfakcji z kontaktów intymnych.

Centrum Diagnostyki i Terapii ArtesMed w Katowicach oferuje specjalistyczne zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej. Bez bólu i z gwarancją doskonałego efektu.

 

Zakres Ginekologii Estetycznej:

 

  • odmładzanie okolic intymnych kobiety,
  • hymenotomia – usuwanie błony dziewiczej,
  • uwypuklenie, powiększenie punktu G (G-SHOT),
  • korekcja defektów poporodowych,
  • plastyka warg sromowych (Labioplastyka).