Ginekologia estetyczna, czyli sposób na większą satysfakcję z bycia kobietą

Mogłoby się wydawać, że ginekologia estetyczna jest nową dziedziną medycyny, będącą odpowiedzią na współczesny kult idealnego piękna. W rzeczywistości kobiety na całym świecie od wielu lat poddają się zabiegom, których celem jest zarówno poprawa wyglądu okolic intymnych, jak i likwidacja dyskomfortu psychicznego oraz fizycznego podczas zbliżeń.

Rośnie zainteresowanie ginekologią estetyczną

Największym „rynkiem” dla tego typu zabiegów są oczywiście Stany Zjednoczone, gdzie liczba pacjentek korzystających z ginekologii estetycznej rośnie w tempie nawet kilkudziesięciu procent rocznie. W Polsce nadal nie jest to szczególnie popularna dziedzina medycyny, jednak szybko się to zmienia.

Polki są coraz bardziej świadome, że wcale nie muszą akceptować swoich problemów związanych z wyglądem oraz kondycją miejsc intymnych. Nie bez znaczenia jest również fakt, że nasze społeczeństwo się bogaci, a więc dostęp do zabiegów ginekologii estetycznej jest dziś znacznie większy niż jeszcze kilkanaście lat temu.

W całej Polsce powstają kolejne kliniki specjalizujące się w przeprowadzaniu zabiegów ginekologii estetycznej. Jednym z najczęściej polecanych przez pacjentki miejsc jest działające w Katowicach Centrum Diagnostyki i Terapii ArtesMed.

Kiedy warto rozważyć poddanie się zabiegowi ginekologii estetycznej?

Tego typu zabiegi są dedykowane każdej kobiecie, która czuje dyskomfort psychiczny w związku z nieakceptowaniem wyglądu swoich stref intymnych. Bardzo dużą grupę pacjentek stanowią również panie, które rodziły siłami natury, co ma negatywny wpływ na ich doznania podczas kontaktów seksualnych. Ginekologia estetyczna jest również adresowana do kobiet po różnego rodzaju urazach. Zabiegowi można się poddać w praktycznie każdym wieku.

Nie zapominajmy również, że ginekologia estetyczna często jest jedynym ratunkiem dla pań, u których nieprawidłowa budowa narządów płciowych powoduje prozaiczne problemy dnia codziennego. Przykładem może być tutaj chociażby wydłużenie warg sromowych, przez co kobieta nie jest w stanie czerpać przyjemności z jazdy na rowerze czy konno. Takie problemy znacząco zwiększają również ryzyko nawracających infekcji oraz bolesnych obtarć.

Ta wciąż rozwijająca się dziedzina medycyny oferuje liczne zabiegi stref intymnych. Do najpopularniejszych zaliczamy przede wszystkim labioplastykę (plastyka warg sromowych większych i mniejszych), waginoplastykę (plastykę pochwy) oraz powiększenie punktu G (celem jest uwypuklenie tego gruczołu i tym samym znaczące zwiększenie doznań podczas stosunku).

Podsumowując: ginekologia estetyczna nie jest i nie powinna być traktowana w kategoriach „próżnej zachcianki”. Dla ogromnej rzeszy kobiet jest to jedyny sposób, by podnieść własną samoocenę i ponownie poczuć satysfakcję z życia intymnego.

Sprawdź, jakie zabiegi ginekologii estetycznej oferujemy w Centrum Diagnostyki i Terapii ArtesMed w Katowicach.

Nie czekaj w kolejce

Skorzystaj z formularza zapisu na wizytę i umów się już dziś! Wybierz preferowany termin oraz rodzaj wizyty.

Zapisz się na wizytę