Ginekologia estetyczna

Zadaniem ginekologii estetycznej jest poprawa wyglądu oraz funkcji kobiecych narządów rodnych. Ginekologia estetyczna zwalcza wrodzone lub nabyte wady anatomiczne w obszarze stref intymnych i eliminuje lub ogranicza problem wysiłkowego nietrzymania moczu. Wskazania do zabiegów mogą mieć podłoże medyczne (np. hymenotomia – usuwanie błony dziewiczej), estetyczne (np. korekcja defektów poporodowych, odmładzanie okolic intymnych) lub też związane z jakością życia seksualnego (np. uwypuklenie punkt G).

Celem wszystkich zabiegów jest poprawa komfortu życia codziennego i zdrowia kobiety. Pamiętajmy, że defekty w obszarze stref intymnych to nie tylko brak zadowolenia z życia seksualnego, lecz także ból, podrażnienia, nawracające infekcje, a często również szereg ograniczeń w życiu codziennym (np. rezygnacja z aktywności fizycznej, konieczność używania specjalnych środków higienicznych itp.).


Zakres ginekologii estetycznej:

  • odmładzanie okolic intymnych kobiety,
  • Hymenotomia - usuwanie błony dziewiczej,
  • uwypuklenie, powiększenie punktu G (G-SHOT),
  • korekcja defektów poporodowych,
  • plastyka warg sromowych (Labioplastyka).


Hymenotomia


Na czym polega zabieg:

Hymenotomia to zabieg polegający na usunięciu błony dziewiczej. Wykonywany jest on z przyczyn medycznych – błona dziewicza jest bardzo twarda od urodzenia, niepodatna na przerwanie oraz utrudnia inicjację seksualną.

 

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa on 10 - 20 minut. Usunięcie błony dziewiczej odbywa się poprzez nacięcie i usunięcie fragmentów lub całej błony znajdujących się na ścianie pochwy.

Centrum Diagnostyki i Terapii Artesmed, ul. Kościuszki 215 B, 40-600 Katowice,
Tel: 32 428 17 39, 32 251 26 12, Poniedziałek-Piątek: 9:00-19:00
NIP: 6342884057