Ginekologia estetyczna

Zadaniem ginekologii estetycznej jest poprawa wyglądu oraz funkcji kobiecych narządów rodnych. Ginekologia estetyczna zwalcza wrodzone lub nabyte wady anatomiczne w obszarze stref intymnych i eliminuje lub ogranicza problem wysiłkowego nietrzymania moczu. Wskazania do zabiegów mogą mieć podłoże medyczne (np. hymenotomia – usuwanie błony dziewiczej), estetyczne (np. korekcja defektów poporodowych, odmładzanie okolic intymnych) lub też związane z jakością życia seksualnego (np. uwypuklenie punkt G).

Celem wszystkich zabiegów jest poprawa komfortu życia codziennego i zdrowia kobiety. Pamiętajmy, że defekty w obszarze stref intymnych to nie tylko brak zadowolenia z życia seksualnego, lecz także ból, podrażnienia, nawracające infekcje, a często również szereg ograniczeń w życiu codziennym (np. rezygnacja z aktywności fizycznej, konieczność używania specjalnych środków higienicznych itp.).


Zakres ginekologii estetycznej:

  • odmładzanie okolic intymnych kobiety,
  • Hymenotomia - usuwanie błony dziewiczej,
  • uwypuklenie, powiększenie punktu G (G-SHOT),
  • korekcja defektów poporodowych,
  • plastyka warg sromowych (Labioplastyka).


Wypełnianie warg sromowych


Modelowanie (wypełnienie) warg sromowych to rozwiązanie problemu tzw. „zaniku narządu” na skutek utraty elastyczności skóry. Schorzenie to pojawia się z wiekiem, w przypadku zmian anatomicznych lub na skutek problemów związanych z utratą wagi, zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych w okolicach intymnych lub w wyniku przebytych chorób.

 

Na czym polega zabieg:

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego, powodującego powiększenie (uwypuklenie) warg sromowych. Kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu w śluzówce przyczyniając się do „odmłodzenia” obszarów poddanych zabiegowi oraz nawadnia skórę.

Przed zabiegiem pacjentka proszona jest o ogolenie okolic intymnych.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Za pomocą kaniuli lekarz wprowadza preparat w wargi sromowe większe i rozprowadza go po powierzchni objętej zabiegiem. Zwykle podaje się po 1ml preparatu na każdą stronę okolicy zabiegowej. Czas trwania zabiegu to około 30 minut.

Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności. Po ustąpieniu działania znieczulenia może odczuwać niewielki dyskomfort.

Efekty zabiegu utrzymują się około 2 lata.

Centrum Diagnostyki i Terapii Artesmed, ul. Kościuszki 215 B, 40-600 Katowice,
Tel: 32 428 17 39, 32 251 26 12, Poniedziałek-Piątek: 9:00-19:00
NIP: 6342884057