Aktualności

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu - przełom w terapii nieinwazyjnej miejsc intymnych
2018-01-09 16:01:29


Terapia nieinwazyjna miejsc intymnych przy użyciu urządzenia VagiTight HIFU.

Proponujemy Ci doskonała terapię poporodową stref intymnych, która umożliwia przywrócenie warunków sprzed porodu, przywracając satysfakcję i intensyfikując doznania podczas kontaktów seksualnych.

Wskazania do zabiegu:

 • zespół rozluźnienia pochwy
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu
 • brak satysfakcji z życia seksualnego
 • poprawa elastyczności tkanki
 • przebudowa kolagenu tkanki pochwy.

Przebieg zabiegu:

Zabieg poprzedzony jest wizyta konsultacyjną, podczas której przeprowadzony jest wywiad i badanie ginekologiczne.
Urządzenie VagiTight HIFU to jedno z najnowocześniejszych i najefektywniejszych systemów dla nieinwazyjnej ginekologii plastycznej. Fale ultradźwiękowe HIFU oddziaływają na głębsze warstwy tkanki pochwy 3-4,5 mm, aż na tkankę mięśniową. Wymuszając jej regenerację stymuluje się odbudowę kolagenu nie uszkadzając przy tym śluzówki pochwy. Dzięki temu nie występuje krwawienie.
Do pochwy wprowadza się specjalna głowicę emitująca ultradźwięki oddziaływujące na tkankę mięśniową. Zawężenie uzyskuje się już po jednym zabiegu.
Efekt zabiegu pojawia się po kilku tygodniach od zabiegu pozwalając przywrócić satysfakcję strefy intymnej.
Pojedynczy zabieg przynosi dobry efekt u kobiet do 35 lat po urodzeniu jednego dziecka. Natomiast u kobiet w wieku powyżej wskazane jest wykonanie 2-3 zabiegów w odstępach 6-8 tygodni.

Zalety zabiegu:

 • krótki czas zabiegu
 • nie ma potrzeby znieczulenia
 • nie ma potrzeby depilacji
 • nie występuje krwawienie
 • zabieg jest bezbolesny
 • brak negatywnego wpływu na życie zawodowe i prywatne.

Możliwe powikłania:
Działania niepożądane zgłaszane klinicznie lub czasowo i bardzo ograniczone w następujący sposób: 

 • obrzęk po zabiegu leczony obszar może chwilowo pęcznieć.
 • chwilowy dyskomfort podczas zabiegu.


Przeciwskazania

 • zaawansowana ciąża
 • czas od porodu krótszy niż 6 miesięcy
 • stany zapalne, infekcje, erozja szyjki macicy
 • inne poważne stany chorobowe
 • czas od menstruacji krótszy niż 7 dni

 

Badanie kolposkopowe
2017-10-07 22:30:00

MIESIĄC LISTOPAD MIESIĄCEM WALKI Z RAKIEM SZYJKI MACICY W ARTESMED

BADANIE KOLPOSKOPOWE


Kolposkopia

Odebrałaś właśnie wynik z cytologii i przyszłaś do lekarza. Teraz okazuje się, że będzie potrzebna jeszcze kolposkopia.. Zaczynasz się zastanawiać, co to właściwie takiego jest i jak będzie wyglądało. O cytologii dobrze wiesz, jak to badanie przebiega. Tymczasem kolposkopia to coś, o czym dowiadujesz się dopiero wtedy, kiedy jest potrzebne. Nie jest to badanie rzadko wykonywane. Często lekarze zalecają je, kiedy wyniki cytologii są niejasne. Kolposkopia, podobnie jak cytologia, wcale nie musi oznaczać zmian nowotworowych w obrębie szyjki macicy, pomaga tylkow upewnieniu  się, że wszystko jest w porządku. W większości przypadków rozwiewa wątpliwości i utwierdza w przekonaniu, że nic złego się nie dzieje. Nie obawiaj się kolposkopii, ponieważ nie jest to badanie, które będzie bolało. 

Przygotowanie do badania

Przed samym badaniem przestrzegaj kilku zaleceń. Dobę przed badaniem nie  używaj żadnych środków chemicznych dopochwowych  (lekarstw, płynów, środków plemnikobójczych i tym podobnych). Powstrzymaj się od współżycia, nie wykonuj irygacji. Umyj się bez środków higienicznych – samą wodą. 

Przebieg badania

Badanie będzie dla wyglądało tak samo, jak pobranie cytologii. Kolposkop to rodzaj mikroskopu, który pozwoli ocenić szyjkę macicy z bliska. Po założeniu wziernika lekarz oczyści szyjkę macicy (może wywołać uczucie chłodu) i nałoży roztwór, który pomoże w identyfikacji potencjalnych zmian nowotworowych (może wywołać lekkie pieczenie). W większości przypadków to już koniec badania  Jeśli jednak na szyjce macicy podczas kolposkopii znalezione zostaną miejsca, które będą budzić wątpliwości, lekarz pobierze biopsję. Pobranie wycinka nie sprawi Ci bólu.


ZAPRASZAMY

Cukrzyca ciążowa
2017-07-22 09:13:27

Cukrzyca ciążowa (nazywana tez cukrzycą ciężarnych) to upośledzona tolerancja glukozy rozwijająca się po raz pierwszy w ciąży, która jest efektem nieprawidłowej przemiany tego cukru w komórkach. W konsekwencji dochodzić może do podwyższonego stężenia glukozy we krwi u matki, ale także u płodu, co ma niestety niekorzystny wpływ zarówno na przebieg ciąży, jak i na rozwój dziecka.

Podwyższone poziomy cukru u ciężarnej mogą prowadzić do nadmiernego wzrastania płodu oraz szeregu zaburzeń metabolicznych. Duży płód to ryzyko szeregu powikłań okołoporodowych zarówno dla matki, jak i dziecka, takich jak: przedłużający się poród, urazy, niedocukrzenia płodu a nawet jego niedotlenienie.

Z tego powodu zasadnicze znaczenie ma odpowiednio wczesne rozpoznanie cukrzycy ciążowej i zastosowanie właściwego leczenia, bo tylko wtedy ciężarna z cukrzycą, pomimo swojej choroby może urodzić całkowicie zdrowe dziecko.

Zachęcamy przyszłe Mamy do wizyty w ArtesMed, gdzie przyjmuje doświadczony w tej dziedzinie diabetolog dr n. med. Agnieszka Strózik-Kręcichwost.

 

 

Zapraszamy do naszego centrum medycznego
2017-05-14 22:25:00

Zapraszamy Państwa do  naszego centrum medycznego ArtesMed w Katowicach przy ul. Kościuszki 215 B.

Przychodna otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 - 19:00

Recepcja dostępna jest pod numerami telefonów:

32 428 17 39

32 251 26 12
 

 

 

Centrum Diagnostyki i Terapii Artesmed, ul. Kościuszki 215 B, 40-600 Katowice,
Tel: 32 428 17 39, 32 251 26 12, Poniedziałek-Piątek: 9:00-19:00
NIP: 6342884057